KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14719473
nr 1471 9473
Birger Salkvist
(f. 1889), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Gotlandsmotiv. Signerade. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 38x34 - 62x49 cm
Birger Salkvist, svensk bildkonstnär född 1889 .
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
tisdag 31 maj 2022
kl 05:30:15